United brez težav s Fulhamom, Arsenal slavi Torreiro

Clive Brunskill, Getty Images

Nogometaši Manchester United v nasprotju z nekaterimi prejšnjimi obračuni v 16. krogu Premeir lige niso imeli večjih težav s Fulhamom (4:1), nove zmage se veselijo tudi pri Arsenalu.

Rdeči vragi so večino dela opravili že v prvem polčasu, ko so mrežo Fulhama zatresli trikrat. V 13. minuti je zadel Ashley Young, v 28. se je med strelce vpisal Juan Mata, sijajen prvi polčas za domače pa je v 42. minuti zaključil Romelu Lukaku, ki je na Old Traffordu zadel po 997 minutah suše v vseh tekmovanjih.

Edini zadetek za zasedbo Claudia Ranierija je v 67. minuti iz enajstmetrovke dosegel Aboubakar Kamara. Samo nekaj trenutkov kasneje je Fulham na zelenici ostal samo z deseterico, saj je bil po drugem rumenem kartonu izključen Andre Zambo Anguissa.

Končni rezulttat je v 82. minutti postavil Marcus Rashford.

Močno se je za nove tri točke namučil Arsenal. Topničarji so Huddersfield strli šele v 83. minuti z zadetkom Lucasa Torreira.

Tudi Burnley in Cardiff sta prav tako z minimalnih 1:0 odpravila Brighton oziroma Southampton, West Ham pa je v zanimivem obračunu s 3:2 odpravil Crystal Palace.