City bo uvozil vratarja iz Amerike

Premier Liga 11. Dec 201819:58 > 20:00
Clive Mason, Getty Images Sport

Nogometni klub Columbus Crew je potrdil, da bo njihov vratar Zack Steffen prestopil k Manchester Cityju v naslednjem letu. Podrobnosti o prestopu še niso znane.

Član MLS je razkril, da je vrednost prestopa največja v zgodovini kluba, in da je vsota za vratarja najvišja v ameriški ligi.

Steffen je zbral 63 nastopov za Cloumbus Crew in bo ostal v MLS do julija, natančneje do polovice naslednje sezone v Združenih državah Amerike.

“Vsak uspeh, ki sem ga ustvaril kot vratar v MLS s Columbus Crew, dolgujem vsem tistim, ki so me vzpodbujali, da postanem čim boljši – kolegom iz ekipe, trenerjem, spremljajočem osebju, družini, prijateljem in navijačem. Naslednje leto predstavlja poseben trenutek zame in veselim se odličnega konca obdobja v tem klubu. Željan sem napredka in tega, da postanem najboljši soigralec, kar morem,” je povedal Steffen.

23-letni vratar je bil izbran za OI-star MLS, zbral pa je tudi šest nastopov za reprezentanco Združenih držav.

Mladi Američan že ima izkušnje z igranjem v Evropi, v sezoni 2015/16 je bil tretji vratar Freiburga.

Steffena čaka velika konkurenca v borbi za mesto med vratnicama v vrstah Manchester Citya. Poleg Edersona, ki je prvi vratar Pepa Guardiole, sta v ekipi še Claudio Bravo in Arijanet Murić.