Jesus zadel po 487 minutah posta, City ugnal Everton

Premier Liga 15. Dec 201814:35 > 14:36
Alex Livesey/Getty Images

Nogometaši Manchester Citya so v 17. krogu premiershipa doma s 3:1 (1:0) ugnali Everton. Tekmo je zaznamovala prekinitev strelskega posta Gabriela Jesusa, ki se je v listo strelecev vpisal dvakrat, navijače sinjemodrih pa je razveselila tudi vrnitev Kevina de Bruyna.

Domači so do 50. minute povedli z 2:0, oba gola je prispeval prej omenjeni Brazilec, Jesus (prvega v 22. minut, zaostanek je za Everton v 69. minuti zmanjšal Dominic Calvert-Lewin, končni rezultat pa je le štiri minute kasneje postavil Raheem Sterling.

City je na razpredelnici sedaj prvi (44 točk), imajo pa tekmo več od Liverpoola (42), ki jutri ob 17. uri igra derbi kroga z Manchester Unitedom. Everton je s 24 točkami sedmi.

Do kraja je Gvardiolin tim bez problema priveo meč kraju i tako se oporavio od poraza od Čelsija u prošlom kolu, prvom ove sezone u Premijeršipu.

U sledećem kolu Siti dočekuje Kristal Palas, dok Everton igra sa Totenhemom na svom terenu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.