Kriva je naivna uprava Uniteda, vsi potrebujejo 'reset'

Premier Liga 17. Dec 201818:47 > 19:23
Clive Brunskill, Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so bili v nedeljo poraženi na gostovanju pri Liverpoolu (3:1), kar pa je samo eden izmed slabih rezultatov, ki jih ekipa Joseja Mourinha beleži od začetka sezone. Kritike na račun Rdečih vragov prihajajo iz vseh strani, izjeme niso niti legende Old Trafforda.

Bivša nogometaša Manchester Uniteda Roy Keane in Gary Neville sta pod vodstvom Alexa Fergusona na ‘Teatru sanj’ doprinesla moštvu veliko lovorik z atraktivno in vedno borbeno igro. Vendar, Jose Mourinho je vnesel svoj stil igre, ki v letošnji sezoni ne prinaša dobrih rezultatov.

Zadnji v nizu je bil boleč poraz na Anfieldu v nedeljo.

Gary Neville še posebej ni mogel sprejeti odločitve Mourinha, da je na klopi proti Liverpoolu pustil francoskega zveznega igralca Paula Pogbaja.

“Ne morem, da ne bi spregovoril o Unitedovi sredini igrišča. Če ste Paul Pogba in gledate Matića, Herrero, Fellainija, ki so igrali sinoči … Nihče od njih ne zna oddati žoge. Nihče od njih dejansko ne more sprejeti in podati žoge. To je za mene šokantno. Menim, da je bil United grozen, ti nikakor ni bilo dobro,” je povedal Gary Neville in nato nadaljeval s kritiko, naslovljeno na upravo:

“Upravni odbor je bil tako naiven, ko je z Mourinhom sklenil pogodbo. Manchester United potrebuje ‘reset’. Ne gre samo za menedžerja, globje je od tega. Izgubili so kontrolo nad klubom, ko so mu podaljšali pogodbo. Nobenih izkušenj in znanja v klubu ni nad njim, ki bi ga uspeli nadzorovati ali upravljati z njim.”

Michael Steele Getty Images Sport

Kritike je javno izjavil tudi temperamentni Roy Keane.

“Njihova prihodnost je v veliki negotovosti. Verjamem, da velika večina igralcev ni dovolj dobra, da bi igrala za Manchester United. To so samo dobri igralci, ne pa tudi dovolj dobri za United. Tako daleč so od igralcev Manchester Cityja, Liverpoola, Tottenhama in Chelseaja. Največja težava je v napadu, morate imeti neko osnovo za napad. Oni pa izgledajo kot v kaosu,” je povedal Roy Keane in nadaljeval o Pogbaju:

“Če on sedi na klopi in ne vstopi v igro, pomislite, da so mu njegovi igralski dnevi šteti. Mislim, da v januarju ne bo storil ničesar, a po koncu sezone bi ga morali pustiti, da gre. Ob gledanju tekem Mourinhove ekipe bi resnično rad vedel, kakšno je vzdušje v trening centru. Ali so srečni v slačilnici? Ker kar lahko vidim po govorici teles igralcev, imam vtis, da niti oni ne uživajo, ko igrajo za Manchester United. Nekateri delujejo nezainteresirano. Ali to prihaja od menedžerja?”

Charles McQuillan, Getty Images