Poezija na Goodisonu – šestica Spursov za srečen božič

Premier Liga 23. Dec 201818:50 > 18:53
Jordan Mansfield, Getty Images Sport

Nogometaši Tottenham Hotspurja so v 18. krogu premiershipa na Goodison parku Evertonu odčitali lekcijo in liverpoolski klub porazili kar s 6:2.

Za Spurse je to četrta zmaga v seriji, s čimer so se na lestvici drugouvrščenemu Manchester Cityu približali na le dve točki zaostanka. Tottenham jih ima sedaj 42, City 44, ‘Pool pa 48. Everton, na drugi strani, nadaljuje negativno serijo. To je že njihova peta zaporedna tekma brez zmage, trenutno so na 11. mestu (24 točk).

Domači so sicer bolje začeli in v 21. povedli prek Thea Wallcota, a je hitro sledil preobrat. Do polčasa so Spursi z goli Hyeun-min Sona, Dele Allija in Harrya Kanea povedli že z 1:3, takoj po začetku drugega dela pa praktično odločili zmagovalca – zadel je še Christian Eriksen (48. minuta).

Sicer je tri minute kasneje nekaj upanja domačim navijačem tri minute kasneje z zadetkom prinesel Gylfi Sigurdsson, vendar je bilo to zgolj lažno upanje, saj so gostje žogi do konca še dvakrat našli pot čez golovo črto. V listo strelcev sta se še drugič vpisala Son in Kane.

Ekipa Mauricia Pochettina 26. decembra v okviru 19. kroga lige pričakuje Bournemouth, Everton pa se bo na štefanovo pomeril proti Burnleyu.