Menjava napadalcev na relaciji Milan – Chelsea

Premier Liga 25. Dec 201812:53 > 12:59
Alessandro Sabattini/Getty Images

Ko se bo začel januarski prestopni rok, bosta Chelsea in Milan menda zamenjala svoja napadalca, tako da naj bi Gonzalo Higuain odšel na Stamford Bridge, Alvaro Morata pa bo svoje domovanje našel na San Siru.

Oba napadalno usmerjena nogometaša v svojih klubih letos igrata kar precej pod pričakovanji. Morata je za modre na 14 tekmah v premiershipu dosegel le 5 golov, v zadnjih treh obračunih ni bil niti na klopi, tako da se bo do novega leta skoraj zagotovo poslovil od soigralcev.

Kaj pa Higuain? Argentinec je v Serie A dosegel le pet zadetkov, zadnjega že daljnega oktobra, ko je zatresel mrežo Sampdorie. Kot navajajo otoški mediji, naj bi bila menjava že dogovorjena, kluba usklajujeta le še podrobnosti. Največja težava se zdi tu Juventus, ki je Higuaina Milanu le posodil, vendar pa bi jim odhod robustnega napadalca s “škornja” verjetno kar koristil.

Očitno bo torej Maurizio Sarri spet sodeloval s Higuainom. Italijan je bil njegov trener že v Napoliju.

Catherine Ivill/Getty Images