Newport šokiral "lisice" za preboj v FA pokalu!

Premier Liga 6. Jan 201919:33 > 19:38
Stu Forster, Getty Images Sport

Presenečenja v najstarejšem nogometnem tekmovanju na svetu se tudi letos kar vrstijo. V večernem terminu je četrtoligaš Newport pred svojimi navijači z 2:1 ugnal Leicester City.

Razlika med obema kluboma na po razpredelnicah ligaških tekmovanj je kar neverjetnih 74 mest, a so gledalci v Newportu vseeno doživeli večer za dolgo pomnenje. Domači so povedli v 10. minuti, ko je bil natančen napadalec Jamille Matt.

“Lisice” so bile potem dominantna ekipa, vendar pa se jim je pritisk na vrata obrestoval šele v 82. minuti, ko je izenačil Rachid Ghezzal. Le nekaj sekund kasneje je sodnik Newportu dosodil enajstmetrovko, ki jo je hladnokrvno izvedel Padraig Amond.

Šesnajsti gol Irca v tej sezoni je razveselil okoli 7000 gledalcev in nižjeligašu prinesel uvrstitev v 4. krog tekmovanja. Do konca začetne faze ostaja le še ena tekma in sicer jutrišnje srečanje Wolverhamptona ter Liverpoola.