Sportklub Slovenija

12.01.2019 | 20.43

Willian na Stamford Bridgeu utišal srake

Chelsea FC

Nogometaši Chelseaja so v 22. krogu Premier lige doma z 2:1 ugnali Newcastle United.

Willian

Justin Setterfield, Getty Images Sport

Willian

Modri so povedli v 9. minuti, ko je po dolgi podaji Davida Luiza žogo v kazenskem prostoru lepo sprejel Pedro in premagal vratarja Martina Dubravko.

Po golu so domači nehali napadati, kar je imelo posledice. V 40. minuti je kot izvedel Matt Ritchie, z glavo je ciljal Ciaran Clark in premagal Kepo Arrizabalago. Polčas: 1-1!

V drugem polčasu je Chelsea prišel do vodstva v 57. minuti, po čemer se rezultat ni več spreminjal. Spet je zadel Willian, ki je meril z roba kazenskega prostora.

Dubravka je navdušil z levjim skokom, a je bil prekratek. Chelsea z zmago ostaja na četrtem mestu. Za zmagoviti gol je podal Eden Hazard, ki je s tem postal drugi igralec v najmočnejših petih evropskih nogometnih ligah, ki je v tekoči sezoni v statistiko vpisal vsaj 10 podaj in vsaj 10 zadetkov. Drugi je Lionel Messi.