Rashford in De Gea junaka Uniteda, ki je ujel Arsenal

Premier Liga 13. Jan 201919:14 > 19:29

Nogometaši Manchester Uniteda so na Wembleyju dobili derbi 22. kroga. Tottenham so premagali z 1:0 in tako nadaljujejo z nizom zmag pod taktirko Oleja Gunnarja Solskjaerja.

Obračun so bolje začeli spursi, ki so prek Harryja Winksa prvič zapretili v 9. minuti. Vezist Tottenhama je bil prvi pri odbiti žogi v kazenskem prostoru rdečih vragov, a je njegov strel zletel mimo desne vratnice. Deset minut zatem je prek Anthonyja Martiala prvič zapretil tudi United, z obrambo pa se je izkazal Hugo Lloris. V 31. minuti je Tottenham dosegel zadetek, a je bil Harry Kane v prepovedanem položaju, zato je sodnik gol upravičeno razveljavil. Trener domačih je bil v 43. minuti zaradi poškodbe Mousse Sissokoja prisiljen v prvo zamenjavo, vstopil je Erik Lamela. Le minuto zatem pa šok na Wembleyju. Paul Pogba je z iznajdljivo podajo v kazenskem prostoru našel Marcusa Rashforda, ki je sijajno matiral Llorisa, za sanjski zaključek prvega polčasa z vidika Uniteda.

Drugi polčas se je začel silovito. Tottenham je takoj pritisnil proti vratom Davida de Gee, ki se je izkazal z noro predstavo. Ob živce je spravljal predvsem Kana, ki ga je najprej zaustavil v 48. minuti. Naslednji je zapretil Dele Alli, spet je bil na mestu španski vratar. V 54. minuti se je izkazal tudi domači vratar. Krasno priložnost je zapravil Pogba, ki z neposredne bližine ni uspel žoge poslati mimo Llorisa. Lloris je svojega rojaka zaustavil še v 63. minuti, v isti minuti pa je bil na drugi strani po streli Allija na pravem meestu še De Gea. Tempo ni pojenjal in do zadnjih desetih minut so si tako eni kot drugi pripravili še nekaj priložnosti. Solskjaer je nato z modrimi menjavami dobro umiril ritem, Tottenham pa kljub silovitemu pritisku ni uspel premagati De Gee, ki je tekmo končal s kar 12 obrambami.

United se je z novo zmago na lestvici že izenačil z neprepričljivim Arsenalom, za četrtim Chelseajem pa ima še šest točk zaostanka. Ole Gunnar Solskjaer je z zmago na Wembleyju postal prvi trener rdečih vragov, ki je dobil prvih šest tekem na klopi Uniteda.