22. krog Premier lige se zaključuje z zmago Cityja

Premier Liga 14. Jan 201922:41 > 22:50
Alex Livesey, Getty Images Sport

Manchester City je na domačem stadionu Etihad pričakal Wolverhampton Wanderers. Brez večjih težav so prišli do vseh treh točk (3:0) in ostajajo na drugem mestu lestvice, 4 točke za vodilnim Liverpoolom.

Shaun Botterill/Getty Images

Domači so hitro poskrbeli za vodstvo. Leroy Sane je v 10. minuti odlično podal v kazenski prostor, kjer je Gabriel Jesus z bližine zatresel mrežo Wolverhaptona za 1:0. Gostje so ob zgodnjem zaostanku ostali še z igralcem manj na igrišču. Willy Boly je z grobim štartom pokosil Silvo, sodnik Craig Powson pa je brez oklevanja zaradi nevarne igre nogometašu pokazal rdeči karton. Meščani so hitro dobili novo priložnost za povišanje vodstva, ko jim je po prekršku Ryana Bennetta bila dosojena enajstmetrovka v 39. minuti. Izkoristil jo je Gabriel Jesus, ki je Ruija Patricija poslal v drugo stran mreže. Rezultat polčasa je ostal pri 2:0.

Tudi drugi polčas je pripadel domačim. Dveh lepih priložnosti nista izkoristila Raheem Sterling in Kevin de Bruyne, jim je pa zato ‘pomagal’ gostujoči branilec Conor Coady, ki je nespretno zadel lastno mrežo za vodstvo Citya s 3:0. V sodnikovem dodatku je imel še eno lepo priložnost Ilkay Gundogan, ki pa je ni izkoristil.

Manchester City je na 2. mestu lestvice Premier lige s 53 točkami, 4 manj od vodilnega Liverpoola. Wolverhampton je 11. z 29. točkami.

V naslednjem krogu City potuje na gostovanje k Huddersfielfu, Wolvsi pa doma pričakujejo Leicester.