Emery: Ne razmišljam o odhodu Ozila

Premier Liga 17. Jan 201920:45 > 20:45
Catherine Ivill/Getty Images

Menedžer Arsenala Unai Emery je dejal, da ne razmišlja o odhodu Mesuta Ozila, temveč o načinu, na katerega Nemec lahko pomaga klubu.

Mesut Ozil je najbolje plačani topničar, toda zadnje štiri tekme je Arsenal začel brez njega v začetni enajsterici. Za dvoboj z West Hamom ga celo ni bilo niti na klopi.

“Pogovarjal sem se z njim, dejal sem mu, da želim konstantnost,” je pojasnil Unai Emery ter dodal, da obstaja možnost, da bi izkušeni Nemec zaigral na sobotnem mestnem derbiju proti Chelseaju. “Bil je poškodovan. Ima obdobje, ko se počuti dobro, toda so tudi trenutki, ko ni tako. Sedaj trenira z ekipo. Že dva tedna je tukaj, tako da bi lahko bil pripravljen.”

Ozil je bil nazadnje na igrišču od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga 12. decembra ob zmagi proti Burnleyju (3:1), zato ni nič čudnega, da so vse glasnejše govorice, da bo zapustil klub. “Jaz o tem ne razmišljam. Edino, kar je v mojih mislih, je ideja, kako bi Ozil lahko pomagal ekipi,” je dodal Emery.

Arsenal mestni derbi pričakuje na petem mestu na lestvici in s šestimi točkami zaostanka za četrtim Chelseajem.