Preobrat Liverpoola proti Palacu, United znova slavil

Premier Liga 19. Jan 201917:31 > 17:56
Laurence Griffiths, Getty Images

Nogometaši Liverpoola so na tekmi 23. kroga Premier lige na Anfieldu dobili goleado proti Crystal Palacu in slavil s 4:3. Do nove zmage je prišel tudi Manchester United, ki nadaljuje z odličnim nizom pod taktirko Oleja Gunnarja Solskjaerja.

Liverpool je tekmo bolje začel in prvič zapretil v osmi minuti, ko je poskusil Joel Matip, z obrambo pa se je izkazal Julian Speroni. Sledile so minute brez priložnosti, v 34. minuti pa šok za navijače na Anfieldu. Crystal Palace je prvič zapretil in prek Androsa Townsenda prišel do vodstva. Asistenco je vpisal Wilfried Zaha.

Redsi so v drugem polčasu takoj krenili v napad. Mohamed Salah je v 46. minuti izenačil, v 53. minuti pa je Roberto Firmino poskrbel za popoln preobrat. Zdelo se je, da je Liverpool strl odpor londonske ekipe, ki pa se je v 65. minuti vrnila z zadetkom Jamesa Tomkinsa. V 75. minuti je za norijo na Anfieldu znova poskrbel Salah, nato pa je sledil silovit finiš. V 89. minuti je pri domačih drugi rumeni in posledično rdeči karton prejel James MilnerSadio Mane pa je v 93. minuti odločil obračun s krasnim strelom po tleh. Končni rezultat je v 95. minuti postavil Max Meyer.

Sočasno je potekalo še pet tekem. Do prve zmage v letu 2019 je prišel Bournemouth, ki je z 2:0 odpravil West Ham United. Manchester United je na Old Traffordu z 2:1 odpravil Brighton, s čimer se nadaljuje izjemen niz rdečih vragov pod taktirko Oleja Gunnarja Soslkjaerja. To je bila že sedma zaporedna zmaga Uniteda pod taktirko Norvežana. Zadetka sta dosegla Marcus Rashford in Paul Pogba. Do zmag sta prišla še Newcastle, ki je s 3:0 premagal Cardiff, in Southampton. Svetniki so bili z 2:1 boljši od Evertona.