Arsenal že v prvem polčasu odločil londonski derbi

Premier Liga 19. Jan 201920:19 > 20:25
Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Arsenala so z 2:0 dobili derbi 23. kroga angleške Premier lige proti Chelseaju.

Arselan je prišel do 13. zmage v sezoni, za modre pa je bil to šele četrti poraz. Chelsea je bil pred današnjo tekmo v seriji štirih tekem brez poraza, tokrat pa zelo razočaral, saj je v okvir vrat nasprotnika streljal le enkrat. Ekipa Maurizia Sarrija ostaja pri 47 točkah in ima na četrtem mestu pred Arsenalom ter Manchester Unitedom tri točke prednosti.

Topničarji so povedli v 14. minuti, ko je odlično podajo Hectorja Bellerina izkoristil Alexandre Lacazette. Bellerin se je sicer v drugem polčasu poškodoval in v 72. minuti zapustil zelenico. Zaenkrat podrobnosti njegove poškodbe še niso znane. Arsenal je končni rezultat postavil že v 39. minuti, ko je z ramo in z veliko sreče zadel Laurent Koscielny.

V drugem polčasu je Chelsea pričakovano napadel, a bil pred vrati Arsenala povsem razglašen. Zadetkov do konca obračuna nismo več videli in Arsenal se je razveselil velike zmage.

Chelsea v naslednjem krogu gostuje pri Bournemouthu, Arsenal pa se bo doma pomeril s Cardiffom.

23. krog Premier lige se bo zaključil z dvema nedeljskima tekmama. Ob 14.30 bo Huddersfield doma izzval Manchester City, ob 17. uri pa se bosta na zadnji tekmi kroga pomerila Fulham in Tottenham.