Sportklub Slovenija

10.02.2019 | 16.55

Eriksen in Lloris "Spurse" ohranjata v igri

Na prvi tekmi nedeljskega programa 26. kroga premier lige je Tottenham na Wembleyu s 3:1 premagal Leicester in na ta način ostal v boju za naslov prvaka, kjer pa bolje kaže Liverpoolu in Manchester Cityu.

Hugo Lloris

Catherine Ivill/Getty Images

Gostje so se še enkrat več izkazali za izjemno neugodnega nasprotnika, ko igrajo proti elitni ekipe TOP 6. V prvem polčasu so imeli lepo priložnost prek Demaraia Graya, a jim ni uspelo povesti. To je storil Tottenham, Christian Eriksen je v 33. minuti lepo podal v sredino, Davinson Sanchez pa je žogo z glavo pospravil za hrbet Kasperja Schmeichla. Stranski sodnik je bil v dilemi, ali naj dvigne zastavico, a se za "ofsajd" ni odločil.

"Lisice" so imele v 60. minuti lepo priložnost za izenačenje, sodnik Michael Oliver jim je dosodil enajstmetrovko, ki pa jo je James Vardy zapravil. Kazen je sledila tri minute kasneje, ko je Eriksen z zelo natančnim strelom z razdalje povišal na 2:0.

Vardy je v 76. minuti znižal, imel nekaj minut kasneje priložnost, da osamljen s 13 metrov celo izenači, a je streljal prek gola. Proti koncu tekme so gostje na vso moč pritiskali proti vratom Llorisa, "pozabili" na obrambo, Moussa Sissoko je dolgo žogo poslal proti sredini, v protinapadu pa je bil najhitrejši Heung-min Son, ki se je pretekel 50 metrov in se znašel iz oči v oči s Schmeichlom ter ga s strelom po tleh matiral za končnih 3:1.

Z zmago Tottenham ohranja možnosti za naslov prvaka, saj je še zmeraj tretji (60 točk), ima le pet točk manj od vodilnega Liverpoola in dve manj od Citya. Niz brez remija v premiershipu so "Spurs" podaljšali na kar 30 tekem!