FA pokal: City žilavemu četrtoligašu zabil štiri gole

Premier Liga 16. Feb 201920:12 > 20:38
Harry Trump/Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so se brez večjih težav uvrstili v četrtfinale FA pokala. Sinjemodri so na gostovanju s 4:1 ugnali Newport County, ki igra v četrti ligi.

Valižanska ekipa je sicer predvsem v drugem polčasu prikazala odlično in borbeno predstavo, a to ni bilo dovolj, da bi presenetila aktualne angleške prvake.

City v prvem delu ni uspel priti do zadetka, gostitelji pa so imeli tudi eno priložnost, ko se je z noro obrambo izkazal Ederson.

V nadaljevanju je prvi zadetek za sinjemodre dosegel Leroy Sane, ki je v 51. minuti izkoristil podajo Gabriela Jesusa. Brazilec se je z asistenco izkazal še v 75. minuti, ko je na 2:0 povišal Phil Foden.

Newport je svoje navijače razveselil v 88. minuti, ko je heroj domačih postal irski napadalec Padraig Amond, nato pa je City zabil še dva gola in prišel do visoke zmage. Za 3:1 je drugi gol na tekmi zabil Foden, končni rezultat pa je v 94. minuti postavil Riyad Mahrez.

Ob Cityju so si četrtfinalno vstopnico do tega trenutka zagotovili še Watford, Brighton in Millwall.