FA pokal: Potnika v četrtfinale še Swansea in Palace

Premier Liga 17. Feb 201919:13 > 19:20
Clive Rose, Getty Images Sport

Swansea se je uspel po preobratu prebiti med najboljših osem ekip v FA pokalu. Labodi so zmagali s 4:1, v četrtfinalu pa bomo gledali tudi Crystal Palace, ki je z 2:0 ugnal Doncaster Roverse.

Na Libertyu so gostje odigrlai izjemen prvi polčas in prišli do vodstva v 28. minuti, po protinapadu je zadel Ollie Watkins. Brentford bi lahko prišel do še večje prednosti, a zapravil številne priložnosti in polpriložnosti.

Na začetku drugega polčasa je Swansea izenačil z avtogolom vratarja Lukea Danielsa, že štiri minute kasneje pa so upi navijačev iz predmestja Londona začeli ugašati, saj je za 2:1 v polno meril Daniel James.

V 61. minuti se je ladja Brentforda dokončno začela potapljati, Ezri Konsa Ngoyo je prejel neposreden rdeči karton, saj je bil zadnji igralec obrambe, v 67. minuti pa je zadel kosovski nogometaš Bersant Celina in razrešil dvome o zmagovalcu.

Minuto kasneje bi moralo biti 4:1, pa se je stranski sodnik zmotil in signaliziral prepovedan položaj. No, piko na “i” suvereni zmagi in odličnemu drugemu polčasu je z golom naredil George Byers v 90. minuti.

To je že tretja zaporedna tekma Swanseaja v pokalu, ki so jo Valižani dobili s tremi goli razlike. Nazadnje je nekaj takega v pokalu 11 let nazaj uspelo WBA-ju.

Nogometaši Crystal Palacea so si prav tako zagotovili vstopnico za med najboljših osem, potem ko so v gosteh z 2:0 ugnali Doncaster Roverse. Ekipa Roya Hodgsona je velikanski del posla opravila že v prvem polčasu, ko sta zadela Jeffrey Schlupp in Max Meyer.

To je bila prva zmaga “kristalne palače” nad Doncastrom po 59 letih in šele druga uvrstitev kluba v četrtfinale FA pokala v zadnjih 23 letih. Nazadnje je rdeče-modrim to uspelo pred tremi sezonami, ko so nato v finalu izgubili od Manchester Uniteda.

Jutri je na sporedu še zadnja tekma osmine finala, v kateri bosta sodelovala Chelsea in Manchester United. Edina predstavnika v četrtfinalu FA pokala, ki ne igrata v premiershipu, sta tako le londonski Millwall in Swansea City.