Chelsea želi Zidana, ta pa Hazarda

Premier Liga 18. Feb 201914:44 > 14:50
David Rodgers/Getty images

V primeru, da Chelsea odpusti Sarrija, želijo na njegovo mesto pripeljati Zidana. Ta ima svoje zahteve, tukaj pa je še Manchester United.

Clive Rose Getty Images Sport

Menedžer ChelseajaMaurizio Sarri preživlja težke čase. Po sicer uspešnem začetku sezone Bluesov, so nanizali nekaj ne preveč prepričljivih predstav ter jih zapečatili s ponižujočim porazom proti Manchester Cityju (6:0). Padli so na 6. mesto lestvice Premier lige. Sarri zaenkrat ostaja na čelu Chelsea, se mu pa stolček pošteno trese, vsaj kolikor poznamo mejo potrpežljivosti Romana Abramovića.

Že nekaj časa med navijači Bluesev odzvanja ime Zinedine Zidane, tudi med mediji je vse glasnejše, The Sun pa poroča, da naj bi ga klub že kontaktiral. Angleški časopis trdi, da naj bi Zidane privolil v primeru, če Eden Hazard ostane na Stamford Bridgeju, okrog katerega bi nato sestavil svojo ekipo. Francoz naj bi zahteval še 200 milijonov funtov za okrepitve.

Zinedine Zidane je brez kluba, odkar je po koncu lanske sezone zapustil Real Madrid, s katerim je v treh sezonah trikrat osvojil Ligo prvakov. 46-letni Francoz si je po španski pustolovščini vzel nekaj odmora, je pa povedal, da se želi v naslednjem mandatu preizkusiti v Premier ligi.

Chelsea bi se v tem primeru podal v hud boj za Zidana z Manchester Unitedom. Spomnimo, da je Ole Gunnar Solskjaer le začasni menedžer. Francoz je še vedno prva želja Rdečih vragov, da prevzame ekipo zdaj že bivšega menedžerja Joseja Mourinha.

Očitno bo poleti večji boj za menedžerje kot za igralce.