Unitedovo maščevanje uspelo, Chelsea izpadel iz pokala

Premier Liga 18. Feb 201922:20 > 22:23
Stu Forster Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Uniteda so v ponovitvi finala FA pokala iz leta 2018 premagali Chelsea na Stamford Bridgeju z 2:0 in se Bluesom maščevali za lanski poraz na Wembleyu.

Rdeči vragi so tekmo razčistili v prvem polčasu. V 31. minuti je prvi gol za goste dosegel Ander Herrera po podaji Paula Pogbaja. Slednji je bil strelec drugega gola v 45. minuti, med asistente pa se je tokrat vpisal Rashford. Razpoloženi navijači Rdečih vragov so ob koncu tekme provocirali domače s skandiranjem: “Vrnite, Mourinha.”

Na Stamford Bridgeju smo spremljali zanimiv in dinamični dvoboj, United je bil boljši v prvem, Chelsea pa v drugem polčasu, a terenske premoči niso znali kronati. Po novem neuspehu je jasno, da je prihodnost Maurizia Sarrija pri londonskem klubu pod velikim vprašajem.

Rdeči vragi so povedli preko Herrere, ki je izkoristil asistenco neumornega Pogbaja. V izdihljajih prvega polčasa pa je Francozu uspelo, da se še sam vpiše med strelce, potem kot je pretekel 30 metrov in z glavo premagal Arrizabalago po idealni podaji Marcusa Rashforda.

V drugih 45 minutah so imeli Bluesi večjo posest žoge. Sarri je z zamenjavami poskušal okrepiti svojo ekipo, a napadi niso bili uspešni.

Ekipo iz Londona naslednji vikend čaka finale Ligaškega pokala proti Manchester Cityju, United pa so v nedeljo v derbiju 27. kroga igral z Liverpoolom.

Že prej so si uvrstitev v četrtfinale zagotovili Crystan Palace, Swansea, Wolverhampton, Manchester City, Millwall, Brighton in Watford.