Nogometno vohunjenje iz filmov in le denarna kazen

Premier Liga 19. Feb 20191:33 > 1:36
Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

Vohunske akcije pomočnikov glavnega trenerja Leedsa Marcelo Bielse so stale moštvo kar 200.000 funtov, je odločila angleška nogometna zveza FA.

FA in vodilni možje Championshipa so kaznovali Leeds z 200 tisoč funti za incident z vohunjenjem za drugimi moštvi, ki so ga odkrili januarja po tekmi proti Derby Countyju.

Trener Leedsa Marcelo Bielsa je priznal, da je svoje pomočnike pošiljal na zaprte treninge nasprotnih moštev, po preiskavi zveze EFL pa so se preiskovalci odločili, da bo klub kaznovan le denarno.

EFL je v pojasnilu za javnost zapisala, da je Leeds prekršil številna pravila, saj se klub do nasportnikov mora ravnati v okvirih nogometnega kodeksa. Zaradi incidenta bo zveza sprejela novo pravilo, ki bo prepovedovalo spremljanje nasprotnika 72 ur pred tekmo, razen če se obe strani ne bosta strinjali.

Leeds je odgovoril s svojim sporočilom v katerem trdi, da niso krišili pravilnika.

“Zavedamo se, da navkljub temu, da nismo kršili pravilnika, nismo v popolnosti spoštovali predpisov. Opravičujemo se zaradi naših potez, ki so označene za nedovoljene v angleškem nogometu in smo hvaležni zvezi EFL, da je korektno vodila preiskavo. Zdaj se lahko osredotočamo na stvari, ki se odvijajo na zelenici.”