Sarri blizu odhoda, Zidane in Lampard v vrsti?

Premier Liga 19. Feb 201920:05 > 20:25
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Kot prenosi Sky Sports, je uprava Chelseaja zahtevala sestanek, na katerem je premlevala nove potencialne kandidate za klop moštva iz Londona, saj naj bi italijanski strateg Maurizio Sarri v naslednjih dneh dobil odpoved.

Sky Sport navaja, da sta glavna kandidata za klop Chelseaja legendarna Zinedine Zidane in Frank Lampard.

Nogometaši Chelseaja so v ponedeljek proti Manchester Unitedu izpadli iz FA Pokala, niz slabih rezultatov pa se nadaljuje tudi v Premier ligi, kar je zaskrbljujoče dejstvo za upravo kluba in navijače, tudi nogometaši pa naj bi se združili proti italijanskemu strategu Mauriziu Sarriju.

Angleški mediji so poročali, da so se v torek na sestanku zbrali vodilni možje Chelseaja, ki so govorili o Sarrijevi usodi v klubu. Čeprav še ni povsem jasno, ali bo Sarri dobil odpoved, so se člani uprave pogovarjali o morebitnih zamenjavah za nekdanjega trenerja Napolija.

Legendarni angleški vezist Frank Lampard je v klubu igral med leti 2001 in 2014, s klubom pa osvojil 13 naslovo, zato ga številni navijači vidijo kot naslednjega trenerja. Lampard je trenutno na klopi Derby Countyja v Championshipu, kar je njegovo prvo trenersko delo.

Drugo ime, ki se omenja, je Zindedine Zidane, ki je od 2016 do 2018 vodil madridski Real in z njim trikrat zapored osvojil Ligo prvakov, enkrat osvojil španski naslov in dva superpokala Evrope in dva naslova na klubskem SP.