Watford in West Ham napolnila mreži Cardiffa in Fulhama

Premier Liga 22. Feb 201922:32 > 22:37
Marc Atkins/Getty Images

27. krog angleške Premier lige se je tokrat začel že v petek. Na uvodnih tekmah sta do zmag prišla Watford in West Ham.

Watford je do 11. zmage v sezoni prišel s prepričljivih 5:1 proti Cardiffu, ki je bil kljub glasnim navijačem brez moči. Junak sršenov je bil Gerard Deulofeu, ki je dosegel hat-trick. To je bil prvi hat-trick igralca Watforda po letu 1986, ko je tri gole Aston Villi zabil Mark Falco.

Nekdanji član Barce je gole dosegel v 18., 61. in 63. minuti. Zabeležil je tudi asistenco in tako bil zares prvo ime tekme. Ob Deulofeju je za Watford zadel še Troy Deeney, ki je bil natančen 73. in 91. minuti.

Častni gol za domače je v 82. minuti zabil Sol Bamba.

Nathan Stirk, Getty Images Sport

Na drugi tekmi je moral West Ham za vse tri točke veliko bolj garati kot Watford. Kladiva so se hitro znašla v zaostanku, saj je že v tretji minuti v polno meril Ryan Babel. Fulham je v nadaljevanju znova popustil v obrambi in West Hamu dopustil tri zadetke.

Izenačenje smo videli v 29. minuti, ko je zadetek dosegel Chicharito, ki pa je žogo čez črto potisnil z roko. Za Mehičana je to bila 150. tekma v Premier ligi in 50. gol v tem elitnem tekmovanju.

Za popolni preobrat je v 40. minuti poskrbel branilec Issa Diop, v končnici tekme pa je končni rezultat potavil Michail Antonio.

Tekmo je zaznamovala tudi vrnitev Manuela Lanzinija, ki se je vrnil po težki poškodbi, in debi Lazara Markovića v dresu Fulhama.