Šov Maneja in Van Dijka, City trpel, Lukaku do dvojčka

Premier Liga 27. Feb 201922:45 > 22:46
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

S sredini tekmami se je zaključil 28. krog angleške Premier lige. V ospredju je bil londonski derbi med Chelseajem in Tottenhamom, ki so ga z 2:0 dobili modri, uspešna pa sta bila tudi vodilna kluba. Liverpool je razgrajal proti Watfordu, Manchester City pa trpel proti West Ham Unitedu.

Liverpool je Anfieldu s 5:0 razbil Watford. Redsi so navdušili z odlično igro, še posebej pa je blestel Sadio Mane, ki je v prvem polčasu zabil dva gola. Sršeni so se v zaostanku dveh golov znašli že po 20 minutah igre, obakrat pa je pred zadetkom Maneja zapretil še Mohamed Salah.

Mane je po novem odličnem večeru že pri 14 golih v Premier ligi. S tem je sezona 2018/19 zanj že postala rekordna.

Liverpool je sicer večino tekme odločno napadal, Salah pa se kljub številnim priložnostim ni znašel med strelci. Tretji gol za domače je nato prispeval Divock Origi. Do konca tekme je dva zadetka dodal še branilec Virgil van Dijk in poskrbel za sanjski večer na Anfieldu.

Do zmage je prišel tudi Manchester City, ki je doma ugnal West Ham. Tekmo je v 59. minuti po uspešnem strelu z bele točke odločil Sergio Aguero. Enajstmetrovko je zakrivil Felipe Anderson.

Sinjemodri so bili sicer izrazito boljši nasprotnik in do konca tekme nanizali kar 19 strelov proti golu (le šest v okvir), a bili premalo zbrani ob zaključkih.

Vodilni ekipi na lestvici še naprej loči le ena točka.

Derbi kroga sta Stamford Bridgu odigrala Chelsea in Tottenham. Domači so slavili z 2:0, Maurizio Sarri pa je po bizarnih dogodkih na finalni tekmi ligaškega pokala vratarja Kepo pustil na klopi. Obračun je tako začel Willy Caballero.

Gostitelji so povedli v 57. minuti, ko je bil natančen Pedro, končni rezultat pa je v 84. minuti z golom v lastno mrežo postavil Kieran Trippier.

Do pomembne zmage je kljub vsem poškodbam prišel tudi Manchester United, ki je na gostovanju ugnal svojo “stalno stranko”. Crystal Palace je v Londonu padel s 3:1, z dvema goloma pa je zasijal Romelu Lukaku. Končni rezultat je v končnici tekme postavil Ashley Young. Častni gol za gostitelje je že pred tem dosegel Joel Ward.

Poglejte si rezultate in lestvico Premier lige.