Arsenal prekinil rekordni niz Uniteda na gostovanjih

Premier Liga 10. Mar 201919:20 > 19:28

Osrednji derbi 30. kroga angleške Premier lige je dobil Arsenal, ki je v Londonu z 2:0 premagal Manchester United.

Dvoboj je bil pomemben tudi zaradi boja za četrto mesto, topničarji pa so nalogo opravili z odliko.

Prvo priložnost na tekmi so sicer imel gostje. V 9. minuti se je v odličnem položaju znašel Romelu Lukaku, ki pa je stresel prečko.

Le tri minute zatem je z velike oddaljenosti sprožil Granit Xhaka in presenetil Davida de Geo, ki je bil prekratek in Arsenal je povedel z 1:0.

V 19. minuti se je po strelu Freda znova stresel okvir Arsenalovih vrat, do konca polčasa pa je bil še enkrat nevaren Lukaku, ki pa ga je v 36. minuti zaustavil Bernd Leno.

Tudi drugi polčas se je začel s priložnostjo Lukakuja, ki pa ga je znova odlično zaustavil Leno.

V 68. minuti je Fred v kazenskem prostoru podrl nasprotnika in Jonathan Moss je (pre)hitro pokazal na belo točko.

Kazenski strel je uspešno izvedel Pierre-Emerick Aubameyang, ki je s strelom postavil tudi končni rezultat.

Do konca tekme je za domače poskusil še Alexandre Lacazette, za goste pa je v sodniškem dodatku zapretil še Marcus Rashford.