Getty Image

11.03.2019 | 16.24

Sarri prepričan: "Chelsea bo na koncu med top štiri"

Chelsea FC

Menedžer Chelseaja Mourizio Sarri je 'prepričan', da lahko njegova ekipa sezono zaključi med top štiri. Na zadnji tekmi proti Wolverhamptonu na Stamford Bridgeju je točko rešil Eden Hazard z izenačujočim golom v sodnikovem dodatku.

chelsea

Clive Rose Getty Images Sport

Hazard je v drugi minuti dodatka zadel za izenačenje in preprečil Wanderersom presenetljivo zmago, Chelseaju pa dodal še eno tekmo v nizu brez poraza v Premier ligi po debaklu proti Manchester Cityju, ki jih je prejšnji mesec ponižal s 6:0

Remi je Bluese obdržal na 6. mestu lestvice z dvema točkama zaostanka za petouvrščenim Manchester Unitedom in tri za Arsenalom na 4. mestu.

"Ko moraš odigrati samo še 10 tekem, je vsaka izgubljena tekma tudi izgubljena priložnost," je dejal Sarri. "Na zadnjih šestih tekmah smo 4-krat zmagali in na preostalih dveh remizirali. Tukaj je nekaj konstantnosti. Moramo biti samozavestni."

Volkovi so zadeli po proti napadu, v njihovi edini priložnosti in strelu na vrata do takrat v 56. minuti. Kasneje so vknjižili še en strel in tekmo zaključili s samo dvema poskusoma na vrata Londončanov, a so se dostojanstveno branili, ne dopustili Chelseaju, da bi njihovih 21 strelov (1 v prvem polčasu) na gol obrodilo sadove. Uspelo je šele Edenu Hazardu v 92. minuti in skopno 22 poskusu za svoj 16 gol v letošnji sezoni.

Bluese v četrtek čaka povratna tekma osmine finala Lige Evropa proti Dinamu iz Kijeva v gosteh (ob 18.55 na SK1), kjer morajo potrditi 3 zadetke prednosti iz prve tekme (3:0), v nedeljo, 17.3., pa se bodo v prvenstvu pomerili z Evertonom na Goodison Parku.