Wolverhampton presenetil United za polfinale Pokala FA

Premier Liga 16. Mar 201922:46 > 22:50
Getty Images Sport, Richard Heathcote

Nogometaši Wolverhamptona so si zagotovili tretjo polfinalno vstopnico, potem ko so pripravili veliko presenečenje in v četrtfinalu Pokala FA izločili Manchester United.

Catherine Ivill, Getty Images Sport

Povezano

Wolverhampton se je v polfinalu Pokala FA pridružil Watfordu in Manchester Cityju po pravem podvigu in zmagi proti Manchester Unitedu z 2:1.

Prvih 45 minut sta zaznamovali dve priložnosti, ki so ju imeli igralci Nuna Espirita Santa, vendar udarca Dioga Jote in Raula Jimeneza nista bila dovolj natančna.

Domači so povedli v 70. minuti. Izjemni Jimenez je bil ob pravem času na pravem mestu in mrežo rdečih vragov zatresel po odbiti žogi. Samo šest minut kasneje je Jota po lepi akciji domačih in podaji Ruena Nevesa podvojil vodstvo domačih.

Častni zadetek za goste je v peti minuti sodnikovega podaljška dosegel Marcus Rashford.

United je po sijajni seriji po prihodu Oleja Gunnarja Solskjearja na klop, tokrat klonil drugič zapored. Za zadnje mesto v polfinalu se bosta v nedeljo pomerila Millwall in Brighton.