Everton prekinil serijo dobrih rezultatov Chelseaja

Premier Liga 17. Mar 201919:31 > 19:41

Potem, ko je Chelsea v februarju prestajal pravi pekel, so se stvari v zadnjem obdobju malce izboljšale. No danes pa je Chelsea spet popustil in izgubil na gostovanju pri Evertonu z 2:0.

Nogometaši Chelseaja so imeli v prvem polčasu vse pod nadzorom. Bili so boljši in podjetnejši ter si tudi ustvarjali priložnosti. Med drugim so jih zapravili Eden Hazard, Gonzalo Hiaguain in Pedro.

Prav nihče pa ni pričakoval, da se bo Everton v drugem polčasu na zelenico vrnil s povsem drugačno igro. Kar naenkrat so se stvari na obrnile na glavo. Kajti že po štirih minutah drugega polčasa je Richarlison Evertonu prinesel vodstvo z 1:0.

Londončani so v drugem polčasu imeli na voljo samo eno zares lepo priložnost, strel Higuaina pa je zaustavil danes odlični Jordan Pickford.

Za novo veselje domačih navijačev je poskrbel Gylfi Sigurdsson, ki je v 72. minuti zadel za 2:0 in glede na potek tekme v drugem delu je bil obračun odločen.

Po uvrstitvi v četrtfinale Lige Europa je Chelsea danes zapravil priložnost, da se na 4. mestu izenači z Arsenalom pri 60. točkah. Modri tako še naprej ostajajo na 6. mestu.