Abramovič prodaja Chelsea za tri milijarde evrov

Premier Liga 19. Mar 201911:11 > 11:23
Paul Gilham, Getty Images Sport

Po težavah, ki jih je Roman Abramovič v preteklosti imel z vlado v Veliki Britaniji, zaradi katerih ni dobil vize, se je ruski oligarh odločil, da proda nogometni klub Chelsea, ki ga je pred več skoraj dvema desetletjema z ogromno finančno inekcijo spet spravil na nogometni zemljevid.

Nesramno bogati ruski oligarh Roman Abramovič je ob težavah z vizo za življenje in delo v Veliki Britaniji izkoristil svoje judovkse korenine in pridobil izraelski potni list v želji, da bi v Londonu in na Otoku še vedno lahko opravljal tekoče posle.

Londonski Times piše, da je Abramovič začel resne pogovore s poslovnežem Jimom Ratcliffom o prodaji moštva FC Chelsea, obenem pa že odredil ceno v višini 2,5 milijarde funtov, oziroma nekaj več kot 3 milijarde evrov. Ratcliffe že dlje časa velja za najbogatejšega Britanca.

Ratcliffe je sicer rojen v Manchestru in je od malih nog navijač Uniteda, a je v tej sezoni kupil sezonsko vstopnico za ogled tekem Chelseaja ter pokazal svojo privrženost kluba iz Londona, kjer Ratcliffe tudi živi.

Najbogatejši Britanec že dlje časa aktivno išče svojo pot v šport, to pa mu je uspelo v kolesarskih vodah, saj je prevzel najbolj poznano kolesarsko ekipo Sky.