Guardiola: Vse to je del nogometa

Michael Regan/Getty Images

Menedžer Manchester Cityja Pep Guardiola je tudi v pogovoru s svojimi nogometaši iskal razlog, ki so botrovali nizu petih tekem brez zmage. Španski strokovnjak je prepričan, da takšni negativni nizi niti za najboljše klube v Evropi.

Meščani so na prvih desetih tekmah sezone vpisali deset zmag v vseh tekmovanjih, v nedeljo pa proti Southamptonu odigrali 1:1, kar je bil že peti zaporedni obračun, ki so ga zaključili brez zmage.

Manchester City je medtem tudi dopustil, da so se mu drugi klubi povsem približali na vrhu lestvice Premier lige, na Etihadu pa so se že prižgali prvi alarmni zvonovi. “Bil sem nogometaš in vem, da se nekaj takega lahko zgodi. Lahko zmagate desetkrat zapored, nato pa na petih tekmah zapored ne morete priti do zmage. Vse to je del nogometa,” je prepričan katalonski strokovnjak.

Manchester City zahvaljujoč boljši razliki v zadetkih še naprej drži prvo mesto, čeprav sta ga Arsenal in Liverpool točkovno ujela. Ekipo Guardiole sredi tedna čaka Ligaški pokal, naslednji konec tedna pa se bodo v prvenstvu udarili z WBA-jem.