Jesus City popeljal v finale Pokala FA

Alex Livesey/Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so prvi finalisti Pokala FA. Za zmago sinje-modrih v polfinalu proti Brightonu je poskrbel Gabriel Jesus.

Odločitev o zmagovalcu je padla že v četrti minuti. Za zmago Manchester Cityja je po podaji Kevina de Bruyneja zadel Gabriel Jesus.

Sinje-modri so imeli prek Raheema Sterlinga in Danila še nekaj lepih priložnosti za zadetek, vendar se mreža Brightona ni več zatresla.

Brighton je proti vratom Cityja sprožil samo pet strelov, zgolj dva sta zletela neposredno v okvir vrat, vendar brez resne grožne za Edersona.

Prvi polčas je zaznamovala tudi situacija, v kateri je imel glavno vlogo Kyle Walker. Slednji je imel bližnje srečanje z Alirezo Jahanbakhshem, vendar je sodnik s pomočjo sistema VAR ocenil, da Walkerju ne pokaže rdečega kartona.

V drugem polfinalu se bosta pomerila Watford in Wolverhampton. Obračun za drugo finalno vstopnico spremljajte v nedeljo od 17:00 naprej v živo na SK 1.