Mojstrovini Hazarda rešili londonski derbi

Shaun Botterill/Getty Images

Na zadnji tekmi okrnjenega 33. kroga Premier lige je Chelsea na svojem terenu premagal West Ham z 2:0 in se prebil na tretje mesto lestvice.

Chelsea nadaljuje z odličnimi predstavami, Eden Hazard pa se je končno vrnil v formo iz prvega dela sezone. Prvi gol je dosegel v 24. minuti. Prejel je žogo na okoli 40m od gola gostov, krenil v pravi slalom mimo treh branilcev West Hama, prodrl v sredino kazenskega prostora in z izjemno natančnim udarcem zatresel mrežo. Do polčasa je imel Chelsea še eno lepo priložnost, ko je Higuain zadel vratnico.

V drugem polčasu so Bluesi prepustili iniciativo gostom in računali na kontre. Nekaj je bilo res spektakularnih, po eni so domači uspeli drugič zadeti. Tudi West Ham je imel svoje priložnosti, a se Kepa ni dal zmesti. Tekma je bila odločena v 90. minuti, ko je Hazard z drugim golom potrdil zmago po odlični podaji Rosa Barkleyja. Hazard je s tem golom izenačil svoj najboljši učinek ene sezone Premier lige, ko je do sedaj dosegel 16 golov.

Ob 12 podajah je največkrat udeleženi nogometaš pri zadetkih od vseh igralcev Premier lige.

Chelseaju so nove tri točke prinesle tretje mesto na lestvici (skupno 66 točk), dve več od Tottenhama in s tekmo več. West Ham je na 11. mestu z 42 točkami.