Sarri: "Liverpool je pod pritiskom, mi smo motivirani"

Premier Liga 13. Apr 201912:54 > 12:54
Justin Setterfield/Getty Images

Menedžer Chelseaja Maurizio Sarri verjame, da je njegova ekipa psihično in fizično pripravljena na dvoboj proti Liverpoolu.

Chelsea se bo v nedeljo pomeril proti Liverpoolu na Anfieldu.

Proti Liverpoolu bo težko. Vsaka tekma do konca bo težka,” je povedal Sarri za klubsko stran. “Liverpool je trenutno eden od najboljših klubov v Evropi, lansko leto se je uvrstil v finale Lige prvakov. Na Anfieldu je vedno napeto. Vemo, da nam preti nevarnost, a prav tako vemo, da smo pripraljeni igrati na najvišjem nivoju. Dobro smo fizično in psihično.”

Ekipa Jurgena Kloppa je prva na lestvici, z dvema točkama in tekmo več od Cityja. Chelsea je trenutno tretji s 66. točkami po treh zaporednih tekmah v domačem prvenstvu, slavili pa so tudi proti Slaviji iz Prage v Ligi Evropa.

“Liverpool je pod pritiskom, a to je normalno. Če želite osvojiti naslov, je pač tako. Moreti biti na trnih, a hkrati motivirani. To ni nujno slaba stvar. Mi se v tem trenutku borimo za mesto, ki vodi v Ligo prvakov in potrebujemo točke.”

Kluba se bosta poklonila žrtvam tragedije na Hillsboroughu, saj v ponedeljek mineva 30 let od nesrečnega dogodka.

Tekma v nedeljo ob 17.30 (na SK1) se bo začela z minuto molka.