Moura s hat-trickom 'raztrgal' Terierje

Premier Liga 13. Apr 201915:27 > 15:28
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Nogometaši Tottenhama so doma premagali Huddersfield s 4:0. Zmaga v 34. krogu Premier lige jih je vrnila na tretje mesto lestvice.

Ekipa Mauricia Pochettina ima zdaj 67 točk, eno več od Chelseaja in štiri od petouvrščenega Arsenala.

Huddersfiled, ki je že dolgo brez možnosti za obstanek v Premier ligi, ostaja zacementiran na dnu lestvice s 14 točkami. Za Terierje je bil to 11 poraz na zadnjih 12 tekmah.

Igralec tekme na stadionu Tottenhama je bil Brazilec Lucas Moura, ki je dosegel hat-trick.

Victor Wanyama je v 24. minuti načel gostujočo mrežo, sijajno je vtekel v kazenski prostor, prevaral vratarja Hamerja in poslal žogo za njegov hrbet.

Samo tri minute kasneje je Lucas Moura izkoristil podajo Sissokoja in iz desne zatresel mrežo za 2:0 in rezultat prvega polčasa.

Tudi v nadaljevanju so ritem kontrolirali Spursi, ki na današnji tekmi niso mogli računati na poškodovana Kana in Allija in še nekaj članov prve ekipe, ki jih je Pochettino odpočil. Tudi brez udarne enajsterice so nadvladali Huddersfield in gostom niso dovolili nevarneje zapretiti. Pred koncem so se še malo razigrali in prišli do zanesljive zmage.

V 87. minuti je odlično podajo Eriksena spet izkoristil Moura za vodstvo Spursev s 3:0, v 93. minuti pa je dopolnil hat-trick. Tokrat mu je pomagal Son.

Hkrati je to za Tottenham tretja zmaga na prav toliko tekmah na novem stadionu.