Rdeči vragi z dvema enajstmetrovkama do zmage

Premier Liga 13. Apr 201920:24 > 20:25
Clive Brunskill Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Uniteda so na tekmi 34. kroga Premier lige z 2:1 premagali West Ham United.

Rdeči vragi so do pomembne zmage v boju za četrto mesto prišli po dveh enajstmetrovkah. Obe je uspešno izvedel Paul Pogba, ki je bil natančen v 19. in 80. minuti. Prvo najstrožjo kazen je priigral Juan Mata, drugo pa Anthony Martial.

Za Pogbaja sta tobila 12. in 13. zadetek v sezoni, United pa je s 13. enajstmetrovko v tem tekmovalnem letu na vrhu lestvice premierligašev prehitel Crystal Palace, ki jih je izvedel 11.

Edini gol za West Ham je v 49. minuti dosegel Felipe Anderson, ki je izkoristil krasen predložek Manuela Lanzinija.

Ob omenjenih zadetkih smo videli še nekaj lepih priložnosti. V 10. minuti je Anderson že premagal De Geo, a so sodniki zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja. V uvodnih minutah je bil nevaren še Marcus Rashford, ki pa ga je zaustavil Lukaš Fabianski.

Tik pred vodilnim golom Uniteda je imel fantastično priložnost za goste Michail Antonio, ki je v prvo stresel prečko, v drugo pa ga je zaustavil De Gea.

Ekipa iz Manchestra s 64 točkami zaseda peto mesto na lestvici in ima s tekmo več točko prednosti pred Arsenalom ter dve točki manj od četrtega Chelseaja, ki se bo jutri srečal z Liverpoolom. West Ham po tretjem zaporednem porazu ostaja na 11. mestu.