Sterling "sklatil" orle za vrh razpredelnice

Premier Liga 14. Apr 201916:57 > 16:58
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Citya so v 34. krogu premiershipa na gostovanju s 3:1 ugnali Crystal palace in se tkao vrnili na vrh lestvice premier lige.

Aktualni prvaki imajo 83 točk, eno več od druguvrščenega Liverpoola, medtem ko je Crystal Palace trinajsti z 39 točkami. Največ zalsug za deveto zaporedno zmago sinjemodrih v ligi je bil Raheem Sterling, ki je zadel dvakrat.

Krilni napadalec je v 15. minuti zadel prvič, potem ko je izkoristil izvrstno podajo Kevina de Bruynea, v 63. minuti pa je mrežo zatresel po dvojni podaji z Leroyem Sanejem.

Tretji zadetek za goste je zabil rezervist Gabriel Jesus in sicer v 91. minuti, tudi tokrat je podal de Bruyne. Edini zadetek za Palace je dosegel Luka Milivojević v 81. minuti. Srbski vezist je iz prostega strela zadel v stičišče prečke in vratnice za svoj 12. gol v sezoni. Brazilski vratar Ederson si je v vleiki meri sam kriv za zadetek, saj je postavil živi zid in stal le nekaj metrov za njim.

Pred klubom z Etihada je ključni del sezone. V prihajajočem tednu dvakrat pričakujejo Tottenham, najprej v sredo na povratni tekmi četrtfinala lige prvakov, potem pa še v 35. krogu premiershipa. Palace v naslednjem krogu igra proti Arsenalu.