"Mane je najboljši, z njim bi bili leta 2009 prvaki!"

Premier Liga 16. Apr 20193:45 > 3:48
Getty Images/Laurence Griffiths

Nekdanji steber obrambe Liverpoola Jamie Carragher je prepričan, da je Sadio Mane najpomembnejši člen ekipe iz Anfielda.

Laurence Griffiths Getty Images Sport

Sadio Mane pogosto leti pod radarjem in je v ozadju. Imamo Mohameda Salaha v napadu, Virigila van Dijka v obrambi, govorimo o odličnem vratarju in številnih pomembnih členih ekipe. Mane se zaveda, da je najboljši nogometaš Liverpoola v zadnjih letih,” je dejal nekdanji legendarni nogometaš Liverpoola Jamie Carragher.

“Ljudje govorijo o Kloppu in podaljšanju pogodbe s Salahom, govorijo o Van Dijku, a Mane je tisti, ki je vrnil Liverpool v boj za naslov prvaka.”

Nekdanji reprezentant Anglije se je spomnil tudi na leta 2009, ko je Liverpool po nesrečnem zaključku sezone izgubil naslov proti Manchester Unitedu.

“Ko smo se borili proti Unitedu, nismo imeli tako vsestranskega nogometaša. Da bi takrat imeli Maneja v naši ekipi, bi bili verjetno prvaki. To je bilo nekaj, kar nam je res manjkalo. To je bila tudi edina razlika med moštvi. Izgubili smo le dve tekmi v celi sezoni in osvojili 86 točk. Da bi imeli takšnega igralca, ki bi na svojem položaju dosegel 20 zadetkov, bi bili prvaki,” je še dodal Carragher.

Liverpool ima dve točki in tekmo več od drugouvrščenega Manchester Cityja.