Manchester City – po Tottenhamu znova Tottenham

Premier Liga 19. Apr 201912:56 > 13:01
Getty Images

Pep Gaurdiola (še) ni uspel Manchester City popeljati na vrh Evrope, zato se bodo sinje-modri poskušali potolažiti z zmago v Premier ligi. A naloga bo vse prej kot enostavna.

Povezano

Navijači Manchester Cityja so še na začetku tedna sanjali poker zmag v letošnji sezoni (t.i. quadruple). Nadejali so se, da bodo ob že osvojenem Ligaškem pokalu konkurenco ugnali tudi v Pokalu FA, Premier ligi in Ligi prvakov, toda visokoleteče načrte jim je nepričakovano pokvaril Tottenham, ki je sinje-modre izločil v četrtfinalu najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

City maja čaka finale Pokala FA proti Watfordu, pred tem pa bodo z Liverpoolom dokončno obračunali v boju na naslov angleškega prvaka. Trenutno imajo redsi na prvem mestu 85 točk, City pa ima ob odigrani tekmi manj dve točki zaostanka.

Zasedba Pepa Guariola bi si verjetno težko zamislila težji zaostali obračun, saj se bodo 24. aprila na Old Traffordu v mestnem derbiju pomerili z Manchester Unitedom. Še pred gostovanjem pri mestnih tekmecih, City že ta konec tedna čaka nov obračun s Tottenhamom.

Tako rdeči vragi kot spursi točke potrebujejo v boju za Ligo prvakov, zato sinje-modrim ne bodo ničesar podarili, po drugi strani pa se Guardiola dobro zaveda, da gre za bržkone odločilna obračuna v boju za prvaka. Težko si je namreč zamisliti, da bi aktualni prvaki napako naredili v zadnjih treh krogih, ko bodo gostovali pri Burnleyju in Brightonu ter doma gostili Leicester.

Razpored Manchester Cityja:

Manchester City – Tottenham