PL spreminja urnik, da bi si Spurs odpočili pred Ajaxom

Premier Liga 20. Apr 201911:19 > 11:33
Laurence Griffiths/Getty Images

Po poročanju otoških medijev bo Premier liga, oziroma njen organizacijski odbor, tekmo Bournmoutha in Tottenhama prestavil tako, da bo imel londonski klub dva dneva več za počitek pred drugo tekmo polfinala lige prvakov z Ajaxom.

Pri Tottenhamu so se že večkrat pritožili, da nimajo primerne obravnave in da tekmovanje nikoli ne usliši njihovih želja, pa tudi želja ostalih, ko bi bilo potrebno urnik prilagoditi evropskim tekmovanjem.

Trener ostrog Mauricio Pochettino bo lahko tokrat izjemno zadovoljen, saj bo Tottenhamova tekma s klubom z juga države prestavljena.

Spurs z Ajaxom drugo tekmo polfinala igrajo 8. maja v Amsterdamu, po prvotnem razporedu pa bi morali pri “češnjicah” v Bournemouthu igrati 6. maja, kar je premiershipov odbor prestavil na 4. maj.

Nizozemska liga je Ajaxu prav tako prišla naproti in celoten krog Eredivisie premaknila na 15. maj, da svojim prvakom ne škodi, kajti 30. aprila je na sporedu prva tekma polfinala lige prvakov v Londonu.