City na vrhu ohranil gol 18-letnika v peti minuti

Premier Liga 20. Apr 201915:22 > 15:23
Shaun Botterill/Getty Images

Nogometaši Manchester Citya so Tottenham v tekmi 35. kroga premier lige doma premagali z 1:0 in se jim tako ekspresno maščevali za poraz v četrtfinalu lige prvakov.

Junak tekme je 18-letni Phil Folden, član mlade angleške reprezentance, ki je v peti minuti izkoristil prekrasno podajo Sergia Agüera.

Argentinec je lepo prebral predložek v kazenski prostor, namesto strela pa se je pri oddaljenejši vratnici – na začudenje vratarja Paula Gazzanige – raje odločil za podajo in lepo “centriral” na mladega Foldna.

Za slednjega je bil to prvi zadetek v članski konkurenci za City, česar se je primerno razveselil. Izbranci Pepa Guardiole so se na tak način Spursom vsaj delno maščevali za sredin izpad iz elitnega klubskega tekmovanja na stari celini.

City je štiri kroge pred koncem ligaškega tekmovanja spet na vrhu s 86 točkami, Liverpool zaostaja za eno točko, Tottenham je tretji s 67 točkami, eno manj imata Chelsea in Arsenal, a so topničarji tudi eno tekmo zadaj.