Eriksen v finišu tekme zadel za pomembne tri točke

Premier Liga 23. Apr 201922:39 > 22:41
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Nogometaši Tottenhama so na zaostali tekmi 33. kroga angleške Premier lige z 1:0 premagali Brighton in se še približali uvrstitvi v Ligo prvakov.

Spursi na lestvice angleške premier lige ostajajo tretji s 70 točkami, imajo 4 točke več od petega Arsenala. Nahajajo se v odličnem položaju, da sezono zaključijo med najboljši četverico.

Na drugi strani je Brighton na 17. mestu in se bo v zadnjih treh krogih boril za obstanek v ligi. Pred 18. Cardiffom imajo 3 točke prednosti.

Pomembno zmago je ekipi Mauricia Pochettina prinesel Christian Eriksen v 88. minuti. Dele Alli je podal danskemu vezistu, ki je z 20 metrov neubranljivo meril v malo mrežico.

Najlepše priložnosti pred zadetkom sta v prvem polčasu imela Vertonghen in Alli, v drugem pa Rose in Eriksen.

Tottenham med vikendom gosti West Ham, Brighton pa Newcastle.

Na tekmi med Watfordom in Southamptonom ni bilo zmagovalca (1:1), je pa tekma postregla z najhitrejšim zadetkom v zgodovini Premier lige. Shane Long je zadel že v 7 sekundi tekme!