Ferdinand prvi športni direktor Uniteda?

Premier Liga 30. Apr 201910:33 > 10:48
Chris J Ratcliffe/Getty Images

S prihodom Oleja Gunnarja Solskjaerja na trenersko klop Manchester Uniteda je moštvo iz Old Trafforda v svoje vrste spet začelo vračati "družinsko atmosfero", ki je dolga leta krasila ta klub.

Ko so vodilni možje Manchester Uniteda videli, koliko pozitivnih reakcij in emocij v javnosti je izzval prihod norveškega trenerja in nekdanjega napadalca tega kluba Oleja Gunnarja Solskjaerja na trenersko klop, so se odločili, da nadaljujejo s podobno prakso.

Uprava se je odločila, da bo United prvič v zgodovini dobil svojega športnega direktorja, ta funkcija pa je bila ponujena še eni klubski legendi – Riu Ferdinandu.

Prvi operativec kluba Ed Woodward je že obelodanil, da se je sestal z nekdanjim obrambnim stebrom kluba, otoški mediji pa poročajo, da je sestanek minil v prijateljskem vzdušju in da je le še vprašanje časa, kdaj bo novica postala uradna.

V kolikor se to zares zgodi, je pred Ferdinandom veliko dela, saj je United pred prenovo moštva, ki bo v naslednjih letih moral biti zraven v vseh najmočnejših tekmovanjih, saj je zdaj jasno, da trenutna ekipa te kapacitete nima.

Številni legendarni nogometaši Uniteda so po odhodu Sira Alexa Fergusona pogosto kritizirali klub, zdaj pa so zopet začeli prihajati na tekme in redno kazati podporo norveškemu strategu in njegovi ekipi. Navzlic slabim rezultatom je atmosfera na Old Traffordu precej boljša kot v eri Joseja Mourinha