Harry Kane rekorder med zaslužkarji Tottenhama

Premier Liga 1. Dec 201614:55 > 15:04
Getty Images/Mike Hewitt

Najboljši strelec londonskega kluba bo v naslednjih treh sezonah na svor TRR prejel občutno več denarja. Še več, Kane je postal najbolje plačani nogometaš Tottenhama vseh časov.

Harry Kane že nekaj časa navdušuje v dresu londonskega moštva Tottenham Hotspur, tudi zato si je že nekaj časa nazaj zaslužil vpoklic v angleško izbrano vrsto, zdaj pa je več kot očitno, da se njegove igre dobro izplačajo.

Harry Kane je do danes na teden zaslužil “le” 60.000 funtov, saj tudi klubska politika veleva, da nihče v moštvu ne sme zaslužiti več kot 80.000 funtov tedensko, kolikor je zaslužil vratar Hugo Lloris. Osnovna tedenska plača Kana bo znašala prav toliko, a lahko zaradi dodatkov v pogodbi in določenih bonusov zraste tudi na 125.000 funtov.

Podobno plačo je v svojih časih imel tudi Emmanuel Adebayor, saj je del njegove plače pokrival Manchester City, kjer je Adebayor igral vse do leta 2012, ko je prestopil na White Heart Lane, ki ga lahko zdaj Harry Kane sponzorira in preimenuje v “White Heart Kane”.