Zgodovinska zmaga Bournemoutha nad okrnjenimi Spursi

Warren Little, Getty Images Sport

Nogometaši Bournemoutha so prvič v zgodovini premagali Tottenham v Premier ligi. Ekipa Eddija Howa je na tekmi 37. kroga slavila z 1:0.

Tottenham je tekmo zaključil z deveterico na igrišču, utrpeli so tretji zaporedni poraz, peti na zadnjih šestih tekmah v vseh tekmovanjih.

Spursi so z igralcem manj ostali v 43. minuti, ko je Son dobil direktni rdeči karton po sporu z Wilsonom.

Zelo hitro je bil izključen še drugi nogometaš londonskega kluba. Foyth je vstopil v igro v drugem polčasu, že 3 minute kasneje pa je moral zapustiti teren. Mladi nogometaš je poskušal priti do žoge, pri tem pa grobo štartal nad Lermo.

To je bilo prvič po letu 2008, da je Tottenham zaključil z deveterico igralcev. Takrat so Spursi igrali proti Stoku, ko sta bila izključena Bale in Dawson.

Izbranci Mauricia Pochettina niso niti enkrat streljali na gol nasprotnika v drugem polčasu. Na drugi strani pa se je Bournemouthu izplačal upor – Ake je dosegel zmagoviti zadetek v sodnikovem dodatku.

Tottenham ima pred zadnjih krogom 70 točk. V kolikor bo Chelsea boljši od Watforda, bo prevzel tretjo mesto na lestvici. Če do zmage prideta še Arsenal in United, bo zadnji krog odločal o udeležencih Lige prvakov.

West Ham je bil s 3:0 boljši od Southamptona. Dvakrat je v polno meril Marko Arnautović, enkrat pa Ryan Fredericks. Za minimalno zmago Wolverhamptona proti Fulhamu je poskrbel Leander Dendoncker, medtem ko je Crystal Palace v gosteh Cardiff odpravil s 3:2. Za zmago gostov so zadeli Wilfried Zaha, Michy Batshuayi in Andros Townsend, za domače, ki se samo po eni sezoni med elito naslednje leto vračajo v Championship, pa sta v polno merila Martin Kelly iz najstrožje kazni in Bobby Reid.