FA pokal na SK: Ali je čas, da Watford premaga City?

Michael Regan, Getty Images Sport

Sobota prinaša zaključek najstarejšega nogometnega tekmovanja na svetu. Na kultnem Wembleyju se bosta v finalu FA pokala pomerila Manchester City in Watford. Tekmo boste lahko spremljali na kanalu Sportklub 1.

Manchester City bo v finalu znova skušal spisati zgodovino. Ekipa Pepa Guardiole lovi trojček domačih lovorik v eni sezoni, kar zaenkrat še ni uspelo nobenemu premierligašu.

Sinjemodri so FA pokal v svoji zgodovini osvojili petkrat, zadnjič leta 2011, na drugi strani pa je Watford v finalu igral le leta 1984, ko je sršene premagal Everton.

Izjemno mlado in nadarjeno ekipo vodi trener Javi Garcia, slednja pa je v finale prišla po čudežnem preobratu proti Wolverhamptonu, ki je v polfinalu še v 79. minuti vodil z 2:0, nato pa so sršeni odigrali neverjetno končnico in izsilili podaljšek. Junaka preobrata sta bila Troy Deeney in Gerard Deulofeu. Slednji je tudi zadel za pot na Wembley.

Watford in navijači tega malčka so pred zgodovinsko tekmo povsem evforični, zato se pojavlja vprašanje, kaj lahko ekipa Garcie pokaže v finalu. Nasproti jim namreč stoji nesramno bogato moštvo, ki ga vodi Pep Guardiola. Katalonec je v svoji karieri v vseh tekmovanjih ekipe vodil na 12 finalnih tekmah in le enkrat izgubil. To se je zgodilo v finalu kraljevega pokala leta 2011, ko je Guardiola vodil Barcelono.

Glavno sobotno vprašanje je torej takšno – ali lahko Watford premaga Manchester City prvič po letu 1989 in sinjemodrim prepreči zgodovinski trojček? Odgovor boste dobili ob 18. uri na kanalu Sportklub 1.