City z veličastno predstavo do zgodovinskega trojčka!

Premier Liga 18. Maj 201917:53 > 19:27
Richard Heathcote, Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so v finalu FA pokala na Wembleyju s 6:0 ponižali Watford in kot prvi v zgodovini angleškega nogometa osvojili vse tri domače lovorike v eni sezoni.

Sinjemodri so v tej sezoni že osvojili Premier ligo in bili najboljši v ligaškem pokalu, sezono pa so sklenili še z zmago v FA pokalu. Trojčku lahko dodamo še zmago v angleškem superpokalu, ki je vsakoletni tradicionalen uvod v sezono na Otoku.

Ekipa iz Etihada je v letošnjem pokalu najstarejšega nogometnega tekmovanja na svetu slavila s 6:0 in izenačila zaenkrat rekordno zmago iz leta 1903, ko je Bury z identitčnim rezultatom odpravil Derby County.

Zadetke za City so dosegli Raheem Sterling (hat-trick), David SilvaGabriel Jesus in Kevin De Bruyne.

Za Manchester City je to prvi naslov v kultnem tekmovanju po osmih letih in skupno šesti. Njihove zmage so se razveselili tudi nogometaši in navijači Wolverhamptona, ki bodo v naslednji sezoni nastopili v kvalifikacijah za evropsko ligo.

Watford je bil v finalu povsem nedorasel tekmec, edino priložnost pa je imel v uvodnih trenutkih obračuna, ko so sršeni v 10. minuti zapretili s protinapadom. Od tega trenutka naprej je na Wembleyju navduševala le še zasedba Pepa Guardiole, ki je bil pred obračunom zelo previden z napovedmi.

City je po polčasu vodil z 2:0, v drugem delu pa se dokončno poigral z Watfordom in zabil še štiri gole. Rezultat bi sicer lahko bil še višji, a se je nekajkrat izkazal vratar Watforda Heurelho Gomes.