Pochettino: Obožujem Tottenham, še vedno sem motiviran

Premier Liga 24. Maj 201914:04 > 14:13
Laurence Griffiths/Getty Images

Po novi dobri sezoni na klopi Tottenhama so vse glasnejše govorice o morebitnem slovesu Mauricia Pochettina, ki jih je strateg pred dobrim mesecem s svojimi izjavami le še podkrepil. Številni so prepričani, da se bo priljubljeni "Poch" po finalu lige prvakov preselil k Juventusu.

Tottenham se je v sezoni, pred katero Londončani niso pripeljali niti ene okrepitve in se preselili na nov stadion, kljub vsem težavam s poškodbami prebil v finale lige prvakov. Z odličnim vodenjem ekipe se je znova izkazal Mauricio Pochettino, ki je morebiti že dosegel maksimum na klopi spursov.

To je v preteklih tednih z izjavami potrjeval tudi Argentinec sam, saj je večkrat poudaril, da se bo v primeru zmage v finalu lige prvakov resno vprašal, če ima smisel ostati pri Tottenhamu. Italijanski mediji vse skupaj interpretirajo na svoj način in že ugibajo o morebitni selitvi Pochettina na klop Juventusa, ki po slovesu od Allegrija išče novega trenerja.

Pri Tottenhamu me še naprej čaka veliko dela, še naprej sem motiviran, da ostanem v Tottenhamu in s klubom začnem osvajati lovorike. Za tak korak se moramo vsi v klubu zavedati, da je potrebno še napredovati. Le tako lahko Tottehnam postane ena izmed najboljših ekip na svetu,” Pochettino razlaga v intervjuju za Talk Sport.

Trenutno se govori le o zmagi v finalu lige prvakov, nato pa se bomo pogovarjali tudi o prihodnosti in kaj ta prinaša. To se tiče le mene in lastnika Daniela Levyja. Morava se pogovoriti, da tudi sam ugotovim, kakšne so njegove ideje in želje za prihodnost,” dodaja Argentinec, ki je v pogovoru večkrat poudaril, kako obožuje nov stadion in celoten klub, ki ga vodi od leta 2014.

Tottenham in Liverpool se bosta v finalu lige prvakov srečala 1. junija, tekmo sezone pa gosti stadion Wanda Metropolitano v Madridu. Pochettino je že razkril, da bo v finalu lahko računal na prvega strelca Tottenhama Harryja Kana