Nagrada za Ligo prvakov: Kloppu nova pogodba

Matthias Hangst/Getty Images

Vodilni možje Liverpoola so pripravljeni, da menedžerju Jurgenu Kloppu ponudijo novo pogodbo, čeprav se mu trenutna izteče šele leta 2022.

Nemški strokovnjak po trenutni pogodbi prejema osem milijonov evrov letno, pri Liverpoolu pa mu po zmagi v Ligi prvakov nameravajo ponuditi močno izboljšane pogoje in si tako zagotoviti njegov ostanek na Anfieldu tudi v prihodnjih letih. Angleški mediji namigujejo, da bo Jurgen Klopp po novi pogodbi na leto prejemal 11 milijonov evrov.

On je neverjeten menedžer in sijajen človek. Ko vidite, kako ga igralci mečejo v zrak, ugotovite, kako radi ga imajo pri Liverpoolu,” je ob tem dejal predsednik redsov Tom Werner.

Liverpool si s tem žei nadaljevati dolgoročni projekt, ki so ga začeli s prihodom Kloppa leta 2015, saj so pred tem podaljšali tudi pogodbe z nekaterimi najpomembnejšimi člani igralskega kadra.

Mohamed Salah, Sadio Mane in Roberto Firmino imajo podpisane pogodbe do leta 2023, Trent Alexander-Arnold in Andrew Robertson pa do 2024.

Spomnimo, da je Liverpool v soboto v finalu Lige prvakov za šesti evropski naslov v zgodovini kluba z 2:0 odpravil Tottenham, v nedeljo pa se je na šampionsko proslavo na ulice mesta Beatlov zgrnilo več kot 750 tisoč navijačev.