Lichtsteiner se poslavlja

Premier Liga 3. Jun 201915:48 > 15:49
Catherine Ivill/Getty Images

Švicarski nogometaš Stephan Lichtsteiner je potrdil, da bo zapustil Arsenal.

Stephan Lichtsteiner je v London lani prišel iz Juventusa. Tekom sezone in predvsem proti koncu pa ni bil prav pomemben člen moštva. Od meseca februarja je za Arsenal zabeležil zgolj dva nastopa.

V sporočilu, ki ga je 35-letni Švicar objavil na svojem Instagramu in kjer se je dotaknil tudi poraza v finalu Lige Evropa proti Chelseaju, je zapisal:

“Bili smo blizu, da bi dodali pomembno poglavje v zgodovini tega neverjetnega kluba. Toda zgolj blizu, enostavno ni dovolj. In to je težko sprejeti. Zelo sem razočaran. Naš cilj je bil, da Arsenal vrnemo na pot osvajanja lovorik, tudi v mednarodnih tekmovanjih. To si ta čudovit klub zasluži. Vsem svojim soigralcem, trenerjem, osebju kluba, zaposlenim in navijačem želim vse najboljše. Prepričan sem, da bo Arsenal v naslednji sezoni še močnejši. Rad sem bil del tega kluba. Zame je bil to izziv in nova izkušnja toda na žalost brez srečnega konca. Hvala vsem za podporo.”

Stephan Lichtsteiner je edini zadetek v dresu Arsenala dosegel oktobra lani v pokalnem tekmovanju, ko je Arsenal z 2:1 premagal Blackpool.

Preden je igral v dresu Juventusa in Arsenala je Lichtsteiner igral za Grasshopper, Lille in Lazio. V dresu z reprezentančnim grbom je zbral 104 nastope ter dosegel 8 zadetkov.