Eriksen odhaja: Želim poskusiti nekaj novega

Premier Liga 5. Jun 201911:38 > 11:38
Dan Istitene/Getty Images

Danski nogometaš Christian Eriksen je potrdil, da želi poleti zapustiti londonski Tottenham, ker bi rad dobil nove karierne izzive.

Spursi so sezono 2018/2019 zaključili s porazom proti Liverpoolu v finalu Lige prvakov, v naslednjih dneh pa so angleški mediji začeli poročati o tem, da bo uprava madridskega Reala poslala prvo ponudbo Tottenhamu za odličnega vezista.

Zdi se mi, da sem v tej fazi kariere, ko potrebujem poskusiti nekaj novega. Spoštujem vse v Tottenhamu, a bi okusil še kaj drugega,” je dejal 27-letni Christian Eriksen.

Predsednik Tottenhama Daniel Levy je od kraljevega kluba že zahteval 130 milijonov funtov za Danca.

“Upam, da bo stvar hitro jasna. Vsi želijo, da se tisto, kar je najboljše za vse, zgodi karseda zgodaj. Vse je odvisno od uprave kluba, pa tudi od druge zainteresirane strani. Real Madrid mora poklicati Tottenham. Kolikor mi je znano, se to še ni zgodilo,” je dodal Eriksen.

Eriksen ima s Tottenhamom sicer veljavno pogodbo do 30. junija 2020.