Chelsea bo moral za Lamparda plačati odškodnino

Premier Liga 14. Jun 201919:09 > 19:19
Mike Hewitt/Getty Images

Angleški in italijanski mediji so v petek sporočili, da Maurizio Sarri zares zapušča Chelsea in se seli k Juventusu. Navijači Londončanov si na mestu trenerja želijo Franka Lamparda, ki pa lahko Derby County zapusti le ob plačilu odškodnine.

Prestop Sarrija iz Chelseaja v Juventus je tako le še vprašanje dni, še vedno pa ni povsem jasno, če bodo Londončani nato zares šli v lov na Lamparda. Nekdanji vezist je legenda Chelseaja, ki je svojo trenersko kariero začel fantastično. V drugi angleški ligi se je z Derby Countyjem uvrstil v finale playoffa za preboj v prvo ligo, zato so navijači modrih prepričani, da je Lampard prava izbira za delo na dolgi rok. Če bo Chelsea želel Lamparda, bo moral Roman Abramovič znova plačati odškodnino. Ta bo znašala štiri milijone funtov.

To sicer ne bi smela biti prevelika težava, saj bo Chelsea dobil pet milijonov odškodnine od Juventusa za prestop Sarrija.

Lampard je pravi ljubljenec navijačev. Na večni lestvici po številu nastopov za Chelsea je na četrtem mestu. Za modre je odigral 648 tekem in dosegel 211 golov, kar ga uvršča na prvo mesto med strelci. S klubom je osvojil tri naslove v Premier ligi in bil enkrat tudi na vrhu lige prvakov. Ob Johnu Terryju je bil Lampard tista osrednja figura modernega Chelseaja, ki je od prihoda Abramoviča naprej vsako sezono v boju za lovorike.

Popularni Lamps je že večkrat javno priznal, da ima v prihodnosti veliko željo, da bi z roba igrišča vodil klub, za katerega je igral med letoma 2001 in 2014.