Freddie od 1. julija na klopi članskega moštva Arsenala

Premier Liga 17. Jun 201914:48 > 14:51
Harriet Lander, Getty Images Sport

Fredrik Ljungberg bo od 1. julija deloval kot pomočnik trenerja pri članskem moštvu londonskega Arsenala pri katerem je doslej opravljal vlogo trenerja moštva do 23 let.

Arsenal je potrdil, da bo od 1. julija Freddie Ljungberg eden od pomočnikov kluba katerega vodi Unai Emery. Do zdaj je Ljungberg vodil Arsenalovo moštvo do 23 let. Tam ga bo zdaj nasledil Steve Bould.

Za uradno spletno stran kluba je dejal: “Navdušen sem nad priložnostjo, ki mi je bila ponujena in da lahko nadaljujem z delom na razvoju mladega nogometaša tudi po tem, ko pride v člansko moštvo. Cilj je da se mladi čimprej vklopijo v člansko moštvo ter s tem pripomorejo, da Arsenal krene po poti osvajanja lovorik.”

Pri klubu so izjavili, da je ta poteza predvsem zaradi tega, da se mladi nogometaši čimprej prilagodijo igranju za člansko moštvo.

Nekdanji švedski reprezentant ter član Arsenalove generacije “Nepremagljivih”, sicer že od samega začetka svoje trenerske kariere deluje pri Arsenalu.

“Veselim se novega izziva in dejstva, da bom lahko igralcem pomagal s svojimi izkušnjami. Na ta način bodo tudi lažje razumeli, kaj vse je potrebno, da lahko uspeš na tem nivoju.”, je dodal Ljungberg.